کلبه ى ایرانیان

KING 37 Home 1

اگرچه کاربران لینوکس معتقد هستند که در سیستم عامل خود نیازی به آنتی ویروس نمی بینند اما به چند دلیل مهم شما برای سیستم عامل های مبتنی بر لینوکس خود نیز نیازمند نصب آنتی ویروس هستید . 

1- سایت آنتی ویروس بیت دیفیندر ( BitDefender ) در مطلبی این موضوع رو عنوان کرده که با توجه به تحقیقات به عمل آمده توسط آزمایشگاه های تخصصی این شرکت و نیز اطلاعات گردآوری شده از آنتی ویروس های این شرکت حاکی از آن است که بر خلاف تصور لینوکس آن چنان که به نظر می آید در مقابل تهاجمات امن نیست ، گرچه میزان ایمنی آن به نسبت ویندوز بیشتر است اما همچنان ممکن است مورد هجوم فایل های مخرب قرار بگیرند. به خصوص به خاطر استفاده از جاوا در اکثر سیستم عامل ها ، این برنامه مقصد خوبی برای هکر هاست که بتوانند از این بستر مشترک به سیستم عامل شما ورود پیدا کنند.

 

2- حتی اگر تصور کنیم که لینوکس کاملاْ غیر قابل دسترسی است به این معنی نیست که شما نیازی به آنتی ویروس ندارید . چرا که ویروس ها می توانند در سیستم شما باقی بمانند و از طریق حافظه های جانبی و یا اشتراک گذاری های اینترنتی شما ، به رایانه های دیگران وارد شوند.

آنتی ویروس لینوکسی

بنابراین یک آنتی ویروس نسبتاْ خوب را می توانید از لینک زیر دانلود نمایید ، این آنتی ویروس برای سیستم عامل های مبتنی بر لینوکس چون اوبونتو ( Ubuntu ) ، فدورا ( Fedora )، دبیان ( Debian ) ، رد هت ( Red Hat ) و SUSE و Mandvira ویرایش های 32 بیتی و 64 بیتی قابل استفاده است.

ESET NOD32 Antivirus 4 for Linux Desktop

راهنمای دانلود :

پس از ورود به صفحه ، سیستم عامل خود را انتخاب نمایید . بعد از اینکه دانلود نرم افزار شما به پایان رسید لازم است قبل از اجرا فرآیند زیر را انجام دهید تا فایل دریافتی روی سیستم شما قابل اجرا گردد :

 

1- روی فایل کلیک راست نمایید.

2- گزینه ی Properties را انتخاب نموده ، به سر برگ Permissions بروید.

3- گزینه ی Allow executing file as program را فعال نمایید ( تیک بزنید ) و سپس پنجره را بسته و دو بار روی فایل نرم افزار کلیک کنید تا اجرا شود و مراحل نصب را تا پایان ادامه دهید.

4- کلید های فعال سازی را می توانید از سایت هایی مثل گردو دریافت کنید . این کلید ها با کلید های ایست ناد ویندوزی هیچ تفاوتی ندارند.

نظرات  ( Comments )

اسماعیل محمدنژاد 
Daisypath Happy Birthday tickers